KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11822150
nr 1182 2150
Frank Brangwyn
(1867-1956), Storbritannien
Etsning, Church of S: t Nicholas Dixmuden. Signerad, motivet: 27,5x30,5 cm
Frank Brangwyn, brittisk målare och grafiker född 1867, död 1956.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 14 maj 2018
kl 18:05:26
12/5 20:30:09
Frank Brangwyn
Läs mer om Frank Brangwyn